Amerika Yaz Okulları

Amerika Yaz okulları programları, İngiltere ve diğer Avrupa seçeneklerinden farklı olarak, ders sonrası aktivitelerinde çok daha fazla gezi içermesi yönüyle diğerlerinden ayrılır. Los Angeles, San Francisco, Miami, New York, Boston ve Santa Barbara gibi Amerika’nın en popüler ve çok fazla görülmesi gereken yerleri olan şehirlerinde yapılan Amerika Yaz okulları programları,öğrenciler için çok eğlenceli geçer.

 

Amerika Yaz okulları Günlük Örnek Programı

 

Amerika Yaz okulları programları, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşmakta ve organizasyonların tümü üniversite kampüslerinde gerçekleştirilmektedir.

Genellikle haftalık 20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün, kahvaltı sonrası ders ile başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Öğle yemeğinden sonra öğrenciler onlar icin hazırlanmış etkinlikler, aktiviteler ve gezilere katılabiliyorlar.
Bu aktivitelerin tümü güvenli ve grup liderleri kontrolünde gerçekleştiriliyor.

Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda, öğrenciler yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten Amerika Yaz okulları programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.


 

Los Angeles lokasyonu diğer Yaz okul lokasyonlardan önemli farkı University of California Los Angeles, UCLA de gercekleşmekde olmasıdır. Amerika Yaz okulları öğrencileri UCLA’in kampüsünde onlar icin özel ayrilmis olan yurdlarda konaklarlar. Aktiviteleride UCLA kampüsü icindedir. Öğrencileri UCLA’in sunduğu olanaklardan faydalanabilirler. Kampüs icindeki olanaklar havuzlar, basketbol sahası, spor salonları ,açık tenis kortları, olimpik yüzme havuzu ve spor alanları.

Dünya’nın en başarılı ve en ünlü üniversitelerinden UCLA kampüsünde, Amerika yaz okulları poragramına katılan öğrencilere, Amerikan Kolej öğrencileri ile aynı ortamda eğitim almaları ve bu atmosferi solumaları, ilerleyen yıllardaki akademik kariyerlerine yönelik yapacakları çalışmalarda çok daha büyük düşüncelerini teşvik edici bir ortam sunmaktadır.

Tüm etkinlikler ve geziler profesyonel grup liderleriyle gercekleşir. Böylelikle öğrencileri güvenli bir şekilde hem eğitim görürler hemde eğlenip gezilere katililar.


 

Amerika Yaz okulları Bilgi

Amerika Yaz okulları – Ana Sayfa

Amerika Yaz okulları – Eğitim ve Kurslar

Amerika Yaz okulları – Etkinlikler ve Geziler

Amerika Yaz okulları – Kampüs

Amerika Yaz okulları – Konaklama

Amerika Yaz okulları – Paket Ücreti

Amerika Yaz okulları – Iletişim